Mobilní dům za 150 tisíc korun pravda nenabízí moderně vybavený prostor s klimatizací, s tepelným čerpadlem, se silnou termoizolací či s trojitě zasklenými okny. Ne, to určitě ne. Nicméně koupě takového domku rozhodně nemusí být krok vedle. Důležitý je účel. K čemu domek chcete a co od něj očekáváte. Podružné záležitosti pro rozhodování jsou také vaše schopnosti. Jste schopni si dům případně trochu poupravit? Jste kutil? Nevadí vám pár hodin práce na zútulnění domku? Tak to máte další plus pro rozhodnutí, zda koupit či nekoupit.
Levný mobilní dům v ceně kolem 150 tisíc určitě není určen pro celoroční užívání. Pokud nejste kutil a sám si ho nezateplíte.
Pokud ale chcete mobilní dům používat jako chatu, nebo druhý domov pro sezonní bydlení, nepotřebujete jej ani zateplovat. Nějaké vytápění samozřejmě má, takže ani v chladných podzimních dnech v něm nebudete strádat.
Mobilní domy i v těchto nízkých cenách jsou připraveny k okamžitému plnému užívání. Jsou pečlivě zkontrolovány a je v nich provedena revize všech sítí. Bývají většinou prodávány s kompletním vybavením, včetně základního nábytku. I v těchto mobilních domcích je vybavená koupelna, zpravidla se sprchovým koutem, WC a umyvadlem pro osobní hygienu. Všude jsou kvalitní podlahy. V obytných prostorách jsou to plovoucí podlahy, v koupelně je pak dlažba, či jiný, voděodolný materiál.
Kuchyně je rovněž plně vybavena. Většinou nechybí ani varná deska a pečící trouba, případně celý sporák. Samozřejmostí je kuchyňská pracovní deska s umyvadlem. Teplá voda je v koupelně ale i zde v kuchyni.
Ložnice bývá osazena základními skříňkami a většinou nechybí ani postel s matracemi. V obývacím prostoru bývá často jen základní nábytek, který tam ponechal původní uživatel.
Mobilní domy se prodávají s jedním, či dvěma vchody. Což umožňuje budoucímu majiteli si na mobilní dům napojit novou terasu, případně pergolu. Rozšíří tím užitnou plochu domu, která bývá v půdorysu kolem 40 m2. Nově zakoupený, mobilní domek si lze velice jednoduše upravit dle vlastních představ.